AMP- chcę tam trafić.

 AMP, czyli Advanced Management Program (Program Zaawansowanego Zarządzania), to elitarny system kształcenia menedżerów na świecie. W odróżnieniu od kursów MBA i podyplomowych studiów menedżerskich, skoncentrowanych na zdobywaniu i rozwijaniu określonych kompetencji z zarządzania czy podejmowania decyzji biznesowych, programy AMP są skierowane do liderów firm — szefów, właścicieli i udziałowców, konsultantów z wieloletnią praktyką i poważnymi dokonaniami w swoich dziedzinach.

Mają wskazywać nowe kierunki myślenia o biznesie, rozwiązywania dylematów stojących przed szefami, omawiać uwarunkowania etyczne i społeczne zarządzania.

Na świecie na razie jest kilkadziesiąt programów AMP i ich liczba rośnie. Pierwsza w Europie w 1959 roku przygotowała i wprowadziła go IESE Business School z Barcelony. I jako pierwsza w 2006 r. wprowadziła go do Polski. Dotychczas ukończyło u nas ten program 300 menedżerów. Zajęcia prowadzą po angielsku wykładowcy IESE. Cena: 21,6 tys. euro.

— Zakładamy, że wykładowca musi być ekspertem i autorytetem w dziedzinie, której naucza, i mówić tak, aby najlepsi menedżerowie słuchali go z zainteresowaniem. Wielu naszych wykładowców spędziło dużą część życia na najwyższych stanowiskach w korporacjach, ale zdecydowali się na porzucenie kariery biznesowej na rzecz edukacji — mówi prof. Radosław Koszewski, kierujący IESE Business School w Polsce.